Zapojte sa

Projekt Strom splnených prianí funguje na Slovensku od roku 2004. Je zameraný na pomoc deťom z detských domovov, krízových centier, deťom v pestúnskych rodinách, či deťom v núdzi. V minulosti sme pomohli aj týraným ženám a deťom. Hlavnou myšlienkou je spríjemniť týmto deťom vianočné sviatky a ukázať im, že stále sú tu ľudia, ktorí im chcú urobiť radosť a záleží im na nich.

Každý rok staviame Stromy splnených prianí do obchodných centier, alebo do väčších spoločností

Na strome visia priania detí. Každé dieťa má dve priania, ku ktorým je priložená pohľadnica, na ktorú dieťa v rámci svojich schopností a možností niečo pre darcu nakreslí, alebo napíše ako poďakovanie. Zvyčajne stromy strážia dobrovoľníci, skauti, zapájajú sa aj kluby dôchodcov, prípadne sú pod dohľadom v konkrétnej spoločnosti. Dobrovoľníci robia osvetu medzi ľuďmi a vysvetľujú pre koho sú priania určené a ako projekt funguje. Darca si prečíta priania, to ktoré ho zaujme zvesí a zakúpi. Donesie k Stromu splnených prianí.

Vyzbierané darčeky skontrolujeme, zabalíme a odovzdáme v detskom domove

Zvyčajne majú deti pripravené krátke vianočné predstavenie a následne spoločne rozbaľujeme darčeky, prípadne sú niektoré odložené pod vianočný stromček, závisí od konkrétneho zariadenia a detí. Následne v januári je pripravený galaprogram Večer vďaky – Z lásky k deťom, kde sa majú možnosť darcovia, sponzori, dobrovoľníci stretnúť s deťmi. Program sprevádza hudobné a divadelné predstavenie a na záver vystúpenia detí.

Všetci, ktorí pomáhajú s projektom, pracujú bez nároku na honorár, prípadne ak máme na daný ročník sponzora, sú preplatené náklady spojené s tlačou prianí, plagátov, divadla. Strom splnených prianí nepomáha len deťom, nakoľko darcovia aj všetci zúčastnení majú veľkú radosť z možnosti obdarovať deti a ukázať im, že im ich životná situácia nie je ľahostajná.

Dobré veci sa nedajú uskutočniť bez ľudí s veľkým srdcom

Veríme, že práve Vy ste ten pravý pomocník pre nás. Potrebujeme pomoc pri činnostiach súvisiacich s projektom - podávaní potrebných informácií, realizácia finančnej zbierky, evidencia a balenie darčekov a mnohých ďalších dôležitých aktivitách. Najviac však oceníme pomoc pri strážení Stromu splnených prianí v obchodných centrách. So strážením a robením osvety nám pomáhajú aj dôchodcovia z organizácie JDS z Martina a skautské oddiely z Vrútok a Martina. 

Prosíme, pomôžte nám, kontaktujte nás cez email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

dobrovolnici
dobrovolnici

PODPORUJÚ NÁS